ДО 75- РІЧЧЯ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО УНІВЕРСИТЕТУ У МІСТІ КИЄВІ
Історичні віхи становлення та розвитку
Національного транспортного університету
Окремий пункт Постанови Верховної Ради України № 2654-VIII від 18 грудня 2018 року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році» щодо урочистого вшанування на державному рівні 75-річного ювілею Національного транспортного університету засвідчує високе визнання внеску колективу закладу освіти у справу служіння Українському народу та забезпечення державної розбудови.
Історія заснування вишу сягає 1944 року: 25 квітня була сформована організаційна група для підготовки відкриття у м. Києві нового навчального осередку транспортного профілю, а вже 7 листопада був створений Київський автомобільно-дорожній інститут. 2 січня 1945 року інститут отримав приміщення на вул. Суворова (нині – вул. М. Омеляновича-Павленка), і з 1 березня 1945 року до занять приступили 274 студенти, яких навчали 49 викладачів. У перші роки були створені два факультети (дорожньо-будівельний та механічний), налагоджена робота 25 кафедр.
Від часів заснування заклад вищої освіти очолювали знані фахівці з вищої школи, відомі вчені: у 1944-1959 роках – Ю.М. Даденков, 1959-1984 роках – Є.П. Вериженко, 1984-2002 роках – В.Є. Канарчук. Від 2002 року до сьогодні закладені традиції підтримує ректор університету, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, президент Транспортної академії України, академік Національної академії педагогічних наук України М.Ф. Дмитриченко.
За 75-річний період свого існування Національний транспортний університет перетворився на провідний науковий центр України у галузі автомобільного транспорту і транспортного будівництва. Фундаментальні та прикладні дослідження видатних вчених та наукових шкіл вишу добре відомі у науковому світі. Широкими є міжнародні зв’язки університету. Плідно розвивається співпраця з провідними виробниками автомобілів та обладнання для їх обслуговування.
Досягнення колективу вишу були неодноразово відзначені на державному рівні. Постановою Кабінету міністрів України №592 від 29 серпня 1994 року заклад освіти одержав четвертий (найвищий) рівень акредитації та назву «Український транспортний університет», здобув право готувати фахівців для галузей транспортного профілю за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр та присвоювати наукові ступені кандидата і доктора наук. 6 листопада 1999 року університет нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Указом Президента України № 1059/2000 від 11 вересня 2000 р., враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності та вагомий внесок у розвиток національної вищої освіти, Українському транспортному університету було надано статус національного і перейменовано у Національний транспортний університет.
Сучасний етап розвитку університету є новою славною сторінкою у літописі його здобутків та досягнень.