Академічна мобільність науково-педагогічного працівника Національного транспортного університету до Політехнічному університеті Валенсії (UPV, Іспанія)

В рамках реалізації академічної мобільності викладачів за Міжнародною програмою КА171 ERASMUS+ з 30 вересня  по 5 жовтня 2024 року в Політехнічному університеті Валенсії (UPV, Іспанія) перебував декан факультету транспортних та інформаційних технологій доктор фізико-математичних наук, професор Данчук Віктор Дмитрович.

При виконанні робочого плану мобільності проф. Данчуком В.Д. було прочитано студентам, аспірантам, запрошеним викладачам  кафедри комп’ютерної інженерії (DISCA) Школи інженерії в комп’ютерних науках Політехнічного університету Валенсії лекції, присвячені сучасним  тенденціям дослідження, розробки та практичної реалізації в області Інтелектуальних транспортних систем (ІТС). Спільно з викладачами цієї кафедри здійснено лекційний та лабораторний супровід навчального процесу для студентів другого курсу з дисципліни «Архітектура комп’ютерів», що викладається англійською мовою. Також під його головуванням проведено мініконференцію на тему «Ефективне функціонування інтелектуальних транспортних систем як одного з головних чинників забезпечення стійкого  розвитку міських екосистем», на яку були запрошені викладачі та аспіранти UPV. Проведено обмін досвідом і передовими практиками з Директором напрямку цифровізації Дослідницької групи «Інформаційно-комунікаційні технології проти зміни клімату» (ICT versus Climate Change) Інституту інформаційних і комунікаційних технологій (ITACA) Політехнічного університету Валенсії проф. Леніним Гільєрмо Лемус-Зуньїга на теми: «Рішення для ефективного управління транспортним рухом на основі мережевих систем і сервісів», «Від даних про дорожній рух до викидів парникових газів: нова методологія «знизу вгору». За результатами проведених співбесід було сформовано спільну позицію про зацікавленість у створенні міжнародного  стартапу та виконанні спільних наукових проектів з досліджень і розробки інтелектуальних інформаційних технологій на транспорті в рамках концепції Smart Mobility.

За ініціативи професора НТУ Данчука В.Д. та куратора проф. DISCA UPV Хосе Вісенте Бускетса було організовано ділову зустріч з Директором інституту транспорту та територій UPV проф. Хосе Гарсія. Під час зустрічі проф. Данчук В.Д. ознайомився з лабораторіями й матеріально-технічною базою Інституту, та проведено обмін думками щодо перспектив співробітництва у виконанні спільних наукових проектів розв’язку проблем екологічності міської транспортної логістики на базі інтелектуалізації V2V транспортних технологій.

Незабутні спогади та враження залишились від відвідування сучасної науково-дослідної лабораторії з фотоніки, де проводяться як фундаментальні, так і прикладні дослідження з проблем мікроспектроскопії, прикладної фотоніки та нелінійної оптики.

З метою розширення освітянських, наукових, творчих відносин між університетами та у зв’язку з приєднанням Державного університету інфраструктури та технологій до  Національного транспортного університету відбулась низка ділових зустрічей проф. Данчука В.Д. з представниками адміністрації UPV. Під час зустрічі з проектором UPV з інтернаціоналізації та комунікаціям проф. Хосе Франсиско Монсеррат Дель Ріо було виражено велику вдячність за підтримку та допомогу українським університетам, зокрема НТУ в рамках реалізації програми академічної мобільності KA1 Erasmus+. Під час розмови сторони дійшли спільної думки про необхідність та можливість розширення творчих зв’язків в галузі освіти та науки за різними освітніми та науковими програмами. За пропозицією проф. Хосе Франсиско Монсеррат Дель Ріо відбулись зустрічі проф. Данчука В.Д. з директорами міжнародних офісів з напрямків КА1 та КА2 Erasmus +, в рамках яких було відпрацьовані практичні кроки щодо подовження та розширення співробітництва між НТУ та UPV.

Отже, одним із головних результатів закордонного відрядження проф. Данчука В.Д. є досягнення спільного бажання, формування перспектив та розробка практичних кроків щодо подовження та розширення форм і напрямків міжнародного співробітництва Національного транспортного університету із  Університетом Політехніка Валенсії в рамках різних освітянських та наукових проектів.