Академічна мобільність персоналу НТУ до Політехнічного університету Валенсії (Іспанія) в рамках програми ERASMUS+

27-31 травня 2024 року відбулася академічна мобільність за програмою ERASMUS+ в рамках 16 Міжнародного тижня персоналу (16th ADM VALENCIA Administration Staff Week). В зустрічі взяла участь викладачка Національного транспортного університету, канд.техн.наук, професорка кафедри транспортних систем та безпеки дорожнього руху Куницька О.М.

Міжнародний тиждень персоналу, організований Політехнічним університетом Валенсії (UPV Universitat Politècnica de València) є унікальною подією, що дозволяє поєднати елементи спостереження за роботою університету та навчання. Учасники 16 Міжнародного тижня персоналу, яких було більше 150, мали можливість розділившись по групам, проходити різноманітні зустрічі підвищення кваліфікації:

• Тренінги щодо адміністративних питань: студентські послуги, людські ресурси, фінанси, якість та акредитація, інституційна комунікація.
  • Семінари з вивчення англійської або іспанської мови.
  • Воркшопи, які дали можливість познайомитись з місцевою культурою та історією.

В ключі останнього особливо привернули увагу високий рівень організації велосипедної мобільності та реалізація принципів інклюзивності та безбар’єрності у Валенсії. На вулицях міста велика кількість людей з інвалідністю, які, через продуману транспортну інфраструктуру, мають можливість переміщуватись без ускладнень. Також, серед місцевих дуже популярно пересування велосипедами та електросамокатами. Це пов’язано з  якісною мережею велосипедних доріжок та можливістю легкої оренди велосипеді

Повертаючись до 16 Міжнародного тижня персоналу, основної задачею було налагодження нових контактів та встановлення партнерства, яке дозволить розширити міжнародну комунікацію НТУ та його участь у міжнародних проектах. Так, були проведені зустрічі з представниками таких університетів:

• Kielce University of Technology (Польща)
  • Gdańsk University of Technology (Польща)
  • AP University of Applied Sciences and Arts Antwerp (Бельгія)
  • Darmstadt University of Applied Sciences (Німеччина)
  • Heilbronn University of Applied Sciences (Німеччина)
  • Örebro University (Швеція)
  • Hungarian University of Agriculture and Life Sciences (Угорщина)
  • Masarykova univerzita (Чеська Республіка)

Під час зустрічей були обговорені питання подальшої співпраці щодо обміну студентами та науково-педагогічними працівниками, спільної участі у наукових проектах, залучення до інших заходів організованих університетами. В тому числі, представники цих університетів були запрошені до участі у 2-й Міжнародній конференції “Intelligent Transport Systems: Ecology, Safety, Quality, Comfort”, яку команда НТУ проведе у листопаді 2024р.

У загальному підсумку, хочеться подякувати організаторам UPV Universitat Politècnica de València за унікальну можливість взяти участь у цьому цінному заході.