День відкритих дверей 17 березня 2018 року
17 березня 2018 року пройшов другий із весняної серії днів відкритих дверей Національного транспортного університету. І хоч надворі знов запанувала зима з морозом та завірюхою, відвідувачі поспішали до університету.
Зустріч, як завжди, розпочалась в актовому залі університету.
На сцені у робочій президії – проректор з навчальної роботи професор Олександр Казимирович Грищук, декан автомеханічного факультету професор Василь Петрович Матейчик, декан факультету транспортних та інформаційних технологій професор Віктор Дмитрович Данчук, декан факультету менеджменту, логістики та туризму професор Олена Олександрівна Бакуліч, заступник декана факультету транспортного будівництва доцент Андрій Володимирович Бубела, декан факультету економіки та права професор Наталія Миколаївна Бондар, відповідальний секретар Приймальної комісії професор Галина Андріївна Філіпова, у залі – гості університету і завідувачі та провідні викладачі випускових кафедр.
Проректор з навчальної роботи професор О.К. Грищук представив робочу президію, розповів про історію та спеціальності університету, перспективи, які відкриваються перед випускниками. Відповідальний секретар Приймальної комісії професор Г.А. Філіпова пояснила, як мають діяти вступники під час вступної кампанії 2018 року, та повідомила дуже актуальну новину щодо проведення Всеукраїнської олімпіади Національного транспортного університету для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти. У 2018 році така Олімпіада проводиться вперше. Її учасникам можуть нараховуватись додаткові бали до оцінки сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета (математики або біології) при розрахунку конкурсного бала у Національному транспортному університеті в обсязі від 1 до 20 балів для вступу за спеціальностями, яким надається особлива підтримка держави.
Для детального ознайомлення зі спеціальностями університету гості поспілкувалися з деканами та викладачами факультетів у сучасних факультетських комп’ютерних класах.
Декан автомеханічного факультету професор В.П. Матейчик разом з майбутніми вступниками традиційно вирушив на екскурсію аудиторіями та лабораторіями кафедр факультету.
Початок екскурсії – у лабораторії кафедри технічної експлуатації автомобілів та автосервісу. Завідувач кафедри професор Сергій Іванович Андрусенко розповів про Навчально-науковий центр автомобільного транспорту НТУ, який функціонує на основі лабораторії від 2015 року в рамках довгострокової угоди про співпрацю між університетом та компанією «Сканія Україна» – офіційним дистриб’ютором всесвітньо відомого шведського виробника вантажних автомобілів та автобусів SCANIA, та про особливості підготовки за освітньою програмою «Автосервіс» на базі Навчального науково-виробничого комплексу «НТУ-УкрАВТО», створеного в рамках співпраці НТУ з ПрАТ «Українська автомобільна корпорація» (Корпорація УкрАВТО). Дуже важливо, що Корпорація забезпечує випускникам гарантоване робоче місце з достойною оплатою праці.
Лабораторія кафедри технічної експлуатації автомобілів та автосервісу обладнана сучасним вантажним автомобілем SCANIA G420, легковими автомобілями Skoda Superb, KIA Optima, KIA Picanto, наданими компанією «Сканія Україна», ПрАТ «Єврокар» та Корпорацією УкрАВТО, бензиновими двигунами й дизелем, а також різними видами технологічного обладнання для проведення діагностування і технічного обслуговування як автомобіля в цілому,так і його систем, вузлів та агрегатів.
Продовження екскурсії – у лабораторії кафедри двигунів і теплотехніки. Тут декан факультету професор В.П. Матейчик розповів про лабораторні установки для випробування двигунів, а інженер лабораторії Євгеній Володимирович Власенко увімкнув одну з установок та дав можливість зацікавленим гостям взяти участь у проведенні експерименту.
Потім екскурсанти перейшли до навчальної та науково-дослідної лабораторії кафедри автомобілів, де асистент Олександр Олександрович Разбойніков продемонстрував гостям випробувальні стенди для дослідження робочих процесів агрегатів і механізмів автомобілів, створені співробітниками кафедри та студентами, та гібридний автомобіль із всеколісним керуванням, переобладнаний співробітниками кафедри із ЗАЗ-1105 «Дана».
Декан факультету із задоволенням ознайомився з удосконаленнями, внесеними у будову стенда для вивчення робочих процесів незалежної підвіски та рульового керування легкового автомобіля, про які розповів завідувач лабораторії Микола Андрійович Новіцький.
Завершення екскурсії – у лабораторії автоматизованого проектування кафедри дорожніх машин. Доценти кафедри Віталій Васильович Сімоненко, Євген Вадимович Високович та Андрій Борисович Коваль розповіли про кафедру і навчальний полігон дорожніх машин, про наукові розробки кафедри, а також про співробітництво кафедри з представництвами в Україні відомих світових виробників дорожньо-будівельної техніки, зокрема Caterpillar (США) та JCB (Велика Британія). Проходження студентами практики та стажування на машинобудівних підприємствах та виробничих базах цих представництв дозволяє здобути необхідні практичні навички проектування, виробництва та експлуатації машин.