День відкритих дверей на кафедрі дорожньо-будівельних матеріалів і хімії
11 травня 2017 року на запрошення кафедри дорожньо-будівельних матеріалів і хімії до Національного транспортного університету завітали студенти Київського транспортно-технологічного коледжу Київської державної академії водного транспорту ім. Петра Конашевича-Сагайдачного (КТТК КДАВТ), яких зацікавили спеціальності факультету транспортного будівництва.
Кафедра дорожньо-будівельних матеріалів і хімії є випусковою для фахівців зі спеціалізації «Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів» спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія».
Гості дізналися про історію та спеціальності університету, про те, як в університеті готують фахівців за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія», а також про наукові дослідження, які виконують на кафедрі дорожньо-будівельних матеріалів і хімії. Дуже цікавими були розповіді викладачів кафедри про основні напрямки та здобутки наукової діяльності колективу кафедри у транспортному будівництві. Результати досліджень використовуються під час проведення лабораторних і практичних занять, навчальних та виробничих практик, а також у дипломному проектуванні студентів.
Гості відвідали лабораторії кафедри, а також лабораторії ДерждорНДІ ім. М.П. Шульгіна, де функціонує філія кафедри.
Початок ознайомлення гостей університету з лабораторіями кафедри дорожньо-будівельних матеріалів і хімії.
У першому ряду зліва направо: доцент кафедри, канд. техн. наук Артур Миколайович Онищенко, викладач КТТК КДАВТ Георгій Миколайович Каплунов, студентка коледжу, завідувач відділення «Маркшейдерська справа», відділення «Організація і регулювання дорожнього руху» та заочного відділення КТТК КДАВТ Наталія Анатоліївна Шумейко, завідувач кафедри, д-р техн. наук професор Володимир Васильович Мозговий.
У науково-дослідницькій лабораторії кафедри професор В.В. Мозговий знайомить гостей з методами і приладами, розробленими співробітниками кафедри для випробування дорожньо-будівельних матеріалів.
Професор В.В. Мозговий пояснює суть нового методу перевірки зчеплення асфальтобетонного покриття з мостовим полотном.
Доцент А.М. Онищенко розповідає слухачам про сучасні методи контролю якості дорожньо-будівельних матеріалів.
Доцент А.М. Онищенко демонструє технологічні особливості виробництва бітуму, модифікованого полімерами, у лабораторному змішувачі, та розповідає про розробки кафедри щодо застосування сучасних матеріалів та технологій на Південному мостовому переході.
А це – навчальна лабораторія секції хімії.
Професор Неллі Георгіївна Пархоменко, професор Олег Никифорович Мустяца та доцент Клавдія Василівна Мудрак демонструють оригінальні методи хімічних дослідів при вивчені властивостей будівельних матеріалів.
Професор О.Н. Мустяца провів ефектний хімічний експеримент.
У лабораторії ДерждорНДІ ім. М.П. Шульгіна начальник центру асфальтобетонів та органічних в’яжучих Сергій Володимирович Кіщинський розповідає студентам коледжу про сучасне випробувальне обладнання.
Гості знайомляться з процесом випробування бітумного в’яжучого на автоматичному пенетрометрі. Пояснення надає доцент А.М. Онищенко.
Можна особисто переконатися у готовності зразків бітумного в’яжучого для проведення випробувань із визначення показника розтяжності.
Із ДерждорНДІ гості вирушили до головного корпусу університету, де побували у Приймальній комісії, поспілкувалися з відповідальним секретарем професором Галиною Андріївною Філіповою та дізналися про особливості вступної компанії 2017 р., а також відвідали одну з лабораторій кафедри мостів та тунелів – науково-дослідну та навчальну лабораторію гідравліки імені відомого вченого-гідравліка Юрія Миколайовича Даденкова.