Координаційна зустріч учасників міжнародного проєкту UKRENERGY (ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-2) в м. Генуя
З 08 по 10 квітня 2025 року в Генуезькому університеті (Università degli Studi di Genova (UNIGE)), м. Генуя, Італійська Республіка, відбулася 3-я координаційна зустріч учасників проєкту «Інноваційні магістерські курси на підтримку покращення енергетичного та вуглецевого сліду будівельного фонду України UKRENERGY – ERASMUS-EDU-2022-CBHE», в якій приймав участь декан факультету транспортного будівництва, професор Андрій Бубела.
Проєкт «UKRENERGY» спрямований на запровадження інноваційних магістерських курсів щодо енергоефективності та зменшення вуглецевого сліду в будівельній галузі України. У виконанні цього проєкту Національний транспортний університет бере участь разом із українськими університетами, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та закордонними університетами. Координатор проєкту – Університет Генуї (UniGe) (Італія), національний координатор – Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА).
Протягом робочої зустрічі обговорювалися ключові питання реалізації проєкту: оновлення освітніх програм другого магістерського рівня освіти спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія з урахуванням європейського досвіду в галузі енергоефективності.
Враховуючи необхідність наближення теоретичного навчання до потреб практичної роботи інженера та того факту, що питання енергоефективності та енергозбереження не у повній мірі були представлені в існуючих освітніх компонентах циклу професійної підготовки спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія, встановлено необхідність розроблення нових освітніх компонент навчальних планів освітньо-професійних і освітньо-наукових програм магістрів.
У ході реалізації заходів, передбачених грантовою угодою в рамках проєкту «UKRENERGY», на сьогоднішній день:
- розроблено силабуси нових дисциплін;
- розроблено Program Handbook;
- запроваджено нові дисципліни в начальний процес;
- завершено перепідготовку молодшого викладацького персоналу;
- написано навчальний посібник.
Також окремим питанням були розглянуті пропозиції партнерів щодо придбання обладнання для забезпечення проведення практичних занять та виконання лабораторних робіт.
Університетом постійно проводиться робота щодо імплементації новітніх освітніх компонент у навчальний процес з урахуванням відповідності європейським стандартам освіти.