ПЛАТФОРМА ВЗАЄМОДІЇ «ЕКОПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО – МАЙБУТНЄ ЕКОПРОФЕСІЙ»
24 листопада у Національному транспортному університеті відбувся Всеукраїнський онлайн-конгрес для майбутніх екологів – Платформа взаємодії «Екопрофесії майбутнього – майбутнє екопрофесій», організований Професійною асоціацією екологів України та Національним центром сталого розвитку в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції. До заходу долучились понад 834 учасника з усіх куточків України та понад 50 закладів вищої освіти.
Відкривала та модерувала онлайн-конгрес Людмила Циганок, президентка Професійної асоціації екологів України, СЕО Ecobusiness Group, шеф-редакторка журналу «Екологія підприємства», експертка ПРООН, яка зазначила, що на сьогодні важливим і складним є питання працевлаштування екологів-випускників.
З мотивуючою промовою виступила Олена Славінська, доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Національного транспортного університету. Олена Сергіївна акцентувала увагу на важливості якісної підготовки студентів, що навчаються за спеціальностями «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовище» та «Менеджмент природоохоронної діяльності», адже робота фахівців цього сектору є надзвичайно важливою для сталого розвитку усіх галузей національної економіки та держави в цілому.
На заході виступили:
- Руслан Стрілець, т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів України;
- Олег Шаров, генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України;
- Оксана Білоус, помічник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
- Едуард Арустамян, директор департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів України;
- Дмитро Заруба, т.в.о Голови Держекоінспекції України.
Захід продовжився роботою онлайн-студій з різних куточків України. Від міста Києва спільноту представляли:
- Вікторія Хрутьба, доктор технічних наук, професор, завідувачка кафедри екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету, заступник голови підсекції 101 «Екологія» науково-методичної ради МОН України, експерт Національного Агентства забезпечення якості вищої освіти;
- Сергій Бойченко, доктор технічних наук, професор, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», голова науково-технічної Спілки хіммотології.
Спікери з інших онлайн-студій представляли міста Краматорськ, Житомир, Полтаву та Львів. Захід був насичений також доповідями практиками, представниками провідних підприємств та членами Професійної асоціації екологів України.
В залі проведення заходу та онлайн від Національного транспортного університету також були присутні студенти спеціальностей «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовище» та «Менеджмент природоохоронної діяльності», представники керівництва ЗВО, декани, завідувачі та співробітники випускових кафедр.
Студенти та освітяни обговорили з практиками з боку влади, громад, бізнесу такі теми:
- майбутнє природокористування та природозбереження;
- розвиток прикладної сфери охорони довкілля;
- трансформація державної політики в екосфері та сфері екологічної освіти;
- стратегія сталого розвитку: погляд у майбутнє;
- залучення в професію або як студенту/-ці почати працювати і заробити в сфері екологізації;
- цифрова трансформація управління охороною довкілля.
Під час заходу від практиків також були озвучені пропозиції щодо працевлаштуванню випускників та студентів старших курсів на вакантні посади, які зацікавили учасників.
Висловлюємо щиру подяку Професійній асоціації екологів України, особливо Людмилі Циганок та її команді за організацію та проведення онлайн-конгресу. Також дякуємо студентам спеціальностей «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовище» та «Менеджмент природоохоронної діяльності», які були присутні в залі та допомагали в підготовці та проведенні заходу.