Реалізація співробітниками Національного транспортного університету міжнародного проєкту «Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти (фаза консолідації та розширення 2023)» DAAD в Університеті сталого розвитку Еберсвальде
В рамках міжнародного проєкту «Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти (фаза консолідації та розширення 2023)», що фінансується Німецькою Академією Exchange Service (проєкт DAAD P44 – ID 57677397) викладачі Національного транспортного університету прийняли участь в міжнародних стажуваннях до Університету сталого розвитку Еберсвальде.
Марина Дехтяр, канд. техн. наук., доцент, доцент кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки брала участь в міжнародному воркшопі на тему «AUDIO & VIDEO PRODUCTION TOOLS FOR CREATING LEARNING CONTENT» в період з 31 травня по 4 червня 2023 року. Під час навчання ознайомилась з редакторами відео-продукції (на прикладі програми DaVinci Resolve) та аудіоконтенту (багатоплатформовий аудіоредактор Audacity). Крім того – взяла участь в заняттях з акторської майстерності, необхідної для запису якісних відеороликів та звукових доріжок, щоб зацікавити користувачів. В результаті – на кафедрі створено науковий гурток – «Створення аудіо та відеоконтенту для впровадження в освітньому процесі», в який залучені студенти освітніх програм Інформаційна безпека в комп’ютеризованих системах, Управління документаційними процесами та науково-технічний переклад, Управління інформаційно-аналітичною діяльністю та комунікації з громадськістю.
Олена УСИЧЕНКО, канд. техн. наук., доцент, професор кафедри транспортного будівництва та управління майном брала участь в міжнародному воркшопі на тему «Інноваційні формати цифрового навчання: підходи та інструменти сторітелінгу, гейміфікації та штучного інтелекту» в період з 20 по 25 листопада 2023 року.
Тренери пояснювали підходи та інструменти штучного інтелекту. Відбулося оцінювання потреби та перспективи використання ШІ з точки зору перспективи студентів, перспективи викладачів та інституційні перспективи. За допомогою інтерактивної он-лайн дошки mirobord вирішувались задачі проблематики використання штучного інтелекту для кожної сторони. Крім того відбулося ознайомлення з основними прийомами роботи з різними он-лайн засобами штучного інтелекту такими як Brix-432!, https://firefly.adobe.com/, https://app.pipio.ai/, https://elevenlabs.io/. Кожна з цих програм дає можливість до генерування як текстових повідомлень, так і звуку, малюнків та відео. Кожний етап воркшопу супроводжувався отриманням групових або індивідуальних завдань та їх вирішення. Вивчення курсу завершилося обговоренням.
У відповідності до Міжнародної програми підвищення кваліфікації для викладачів за темою «Дизайн та розробка віртуальних турів для цифрового навчання» та запрошення Університету сталого розвитку Еберсвальде від 25.11.2023 р. з 11-го по 15-те грудня відбувалася мобільність проректора з навчальної роботи Національного транспортного університету Віталія ХАРУТИ.
Дане підвищення кваліфікації мало на меті удосконалення цифрових компетенцій викладачів HEls, а також для обміну кращими практиками дистанційного навчання та викладання серед учасників. Викладачам Національного транспортного університету та інших українських університетів була надана можливість прослухати ряд тренінгів щодо знайомство з віртуальними турами та цифровим навчанням, а саме: Планування та дизайн віртуальних турів; Розробка та впровадження віртуальних турів; Оцінка та вдосконалення віртуальних турів.
Також, в рамках міжнародного стажування відбулася робоча зустрічі з професором Пьером Ібішем, на якій було обговорено особливості реалізації проєкту Erasmus+ KA220-HED Transformational Learning Network for Resilience “Мережа трансформаційного навчання для забезпечення стійкості – надання можливості українській вищій освіті забезпечити сталу та надійну реконструкцію (післявоєнної) України” членом консорціуму якого є Національний транспортний університет – переможець конкурсного відбору 2023 року проєктів Erasmus+ KA220-HED – Партнерство у сфері вищої освіти та напрямки подальшої співпраці.
Під час зустрічі з професором Ян-Петером Мундом, було обговорено можливості подальшого використання матеріалів курсів, які викладалися викладам Національного транспортного університету в рамках міжнародного проєкту «Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти (фаза консолідації та розширення 2023)», а також можливість продовження реалізації проєкту до 2025 року.
Також, відбулася робоча зустріч з представником міжнародного відділу Університету сталого розвитку Еберсвальде Мануелою Пелц щодо розширення співпраці в рамках проєкту КА1 Академічна мобільність та збільшення переліку спеціальностей за якими можлива реалізація кредитної мобільності студентів, викладачів та адміністративних працівників.
Щиро сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з українськими та німецькими партнерами.