logo

ТИСЯЧОЛІТНІЙ СПАДОК УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

З нагоди Дня Українського козацтва, кафедра «Комп’ютерної, інженерної графіки та дизайну»  Національного транспортного університету організувала екскурсію студентів першого та другого курсу спеціальності «Дизайн» до Національного заповідника «Софія Київська» для знайомства з визначними історичними пам’ятками Києва.

Під час екскурсії відвідали виставку «Тисячолітній спадок» присвячену історії становлення та розвитку української державності.

Змістовна розповідь директора музею Наталії Клименко  привернула увагу молодих людей до витоків української державності, мовної та етнічної ідентифікації, славної історії непереможного українського козацтва.

Студенти занурились у атмосферу Середньовічного Києва, віртуально пройшли шляхами козацьких загонів та стежками Січових стрільців, відчули піднесений настрій учасників визвольних рухів, долучились до атмосфери державотворення полиставши сторінки факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

Оглянули виставку ікон виконану в техніці – мозаїка.

Побували учасники екскурсії і в імпровізованій кімнаті Анни Ярославівни, доньки Ярослава Мудрого, яка невдовзі стала королевою Франції. Музейні працівники побудували експозицію на другому поверсі Брами Заборовського наповнивши її репліками зразків середньовічного одягу та декоративної кераміки, виконаної знаною майстринею Галиною Севрук.Студенти також оглянули територію заповідника, на якій розмістилась виставка скульптури та інсталяцій українських та іноземних авторів «Лінія життя», організована у рамках Міжнародного бієнале «Скульптура просто неба – 2024». Учасники виставки своїми роботами намагаються донести до глядача той факт, що ми всі зараз живемо «на лінії життя» – на тонкій межі між вчора і сьогодні, війною та миром, виживанням і розвитком, відчаєм і надією.

Усі виставки, розгорнуті на теренах Національного заповідника «Софія Київська», порушують широкий діапазон екзистенційних питань, які постали перед нами в цей не простий час, коли ми живемо ніби балансуючи над прірвою, намагаючись відшукати орієнтири, які забезпечать нам відчуття впевненості в тому, що лінія життя не перерветься і в недалекому майбутньому запанують Віра, Надія й Любов. Безперечно запорукою цього є Софія – «Софія Київська».

Спілкування з артефактами минулого, зібраними у виставкових залах української святині і сучасними творами мистецтва, що експонуються у колишньому митрополичому саду Софії Київської дарує незабутні враження багаті на асоціації та захопливі рефлексії, які, сподіваємось, наших студентів спонукають до творчості та бажання подальшого вдосконалення себе і оточуючого середовища.

Адреса університету:
Україна, 01010, м. Київ,
вул. М. Омеляновича-Павленка, 1
тел. +38 (044) 280-82-03
е-mail: general@ntu.edu.ua
http://www.ntu.edu.ua

Приймальна комісія:
кімн. 119б,
тел.+38 (044) 280-54-09

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО