13 лютого 2021 року розпочалась весняна серія днів відкритих дверей Національного транспортного університету.
13 лютого 2021 року розпочалась весняна серія днів відкритих дверей Національного транспортного університету.
Через карантинні обмеження перший у цьому році День відкритих дверей пройшов онлайн, але такий формат не став перешкодою змістовному та жвавому спілкуванню представників університету з майбутніми вступниками, які за наданим на офіційному вебсайті університету посиланням приєднались до зустрічі за допомогою сервісу відеотелефонного зв’язку Google Meet, а також синхронно переглядали зустріч за допомогою відеохостингу YouTube.
Із залу засідань Вченої Ради Національного транспортного університету гостей привітали перший проректор університету професор Микола Олексійович Білякович, проректор з навчальної роботи професор Олександр Казимирович Грищук, декан факультету транспортних та інформаційних технологій професор Віктор Дмитрович Данчук, декан автомеханічного факультету професор Василь Петрович Матейчик, декан факультету економіки та права професор Наталія Миколаївна Бондар, декан факультету менеджменту, логістики та туризму професор Олена Олександрівна Бакуліч, декан факультету транспортного будівництва професор Олена Сергіївна Славінська, відповідальний секретар Приймальної комісії професор Галина Андріївна Філіпова.
Відкрив зустріч проректор з навчальної роботи професор О.К. Грищук, представивши гостям працівників університету.
Перший проректор професор М.О. Білякович розповів про історію та сьогодення університету.
Декани факультетів ознайомили гостей зі спеціальностями та змістом і особливостями освітніх програм (докладно пояснивши, в яких сферах діяльності, на яких підприємствах і в яких організаціях та на яких посадах зможуть працювати випускники), з можливостями практичної підготовки студентів; розповіли про кафедри та викладачів факультетів; здобутки факультетських наукових шкіл та їх впровадження в освітній процес, участь студентів у науковій роботі; міжнародну співпрацю кафедр факультету та міжнародну навчальну мобільність студентів – можливість у рамках міжнародних проектів навчатись в європейських університетах. Не залишили декани поза увагою і суспільне життя факультетів, діяльність рад студентського самоврядування.
Свої розповіді про факультети та спеціальності декани супроводили яскравими відео- та слайд-презентаціями. Завдяки цьому гості побачили лабораторії та спеціалізовані аудиторії університету, обладнання навчально-наукових центрів (зокрема Навчально-наукового центру автомобільного транспорту НТУ, який функціонує в рамках довгострокової угоди про співпрацю між університетом та компанією «Сканія Україна» – стратегічним партнером університету, та Навчально-наукового центру дорожніх машин НТУ – «Zeppelin-Caterpillar»), проведення наукових експериментів, картини студентського життя.
У Навчально-науковому центрі автомобільного транспорту НТУ. Автомобіль Scania на випробувальному стенді
У Навчально-науковому центрі дорожніх машин НТУ – «Zeppelin-Caterpillar».
У лабораторії кафедри автомобілів. Моделювання руху легкового автомобіля по нерівній дорозі
У лабораторії кафедри двигунів і теплотехніки. Випробування двигуна автомобіля на стенді
Відповідальний секретар Приймальної комісії професор Г.А. Філіпова розповіла про те, що очікує вступників цьогоріч під час вступної кампанії. Гості дізнались про основні положення Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти в Національному транспортному університеті в 2021 році, про основні особливості вступної кампанії 2021 року.
Готуючись до суботньої зустрічі, університет запропонував майбутнім вступникам заздалегідь поставити запитання, надіславши їх на офіційну електронну адресу Приймальної комісії або завантаживши у гуглформу за наданим посиланням.
Запитання, які надійшли, підтвердили, що вступників рік у рік цікавить:
– коли подавати заяви та документи для вступу;
– які потрібні документи;
– які конкурсні предмети;
– скільки балів треба набрати, щоб вступити на навчання за державним замовленням;
– як встановити пріоритетності заяв;
– які строки навчання для здобуття ступенів бакалавра та магістра;
– за якими спеціальностями можливий скорочений строк підготовки бакалаврів для випускників технікумів та коледжів, які вступні випробування складають ці вступники;
– які вступні випробування складають вступники до магістратури, зокрема чи є додаткові вступні випробування;
– яка кількість місць державного замовлення;
– скільки коштує навчання;
– чи є в університеті військова кафедра.
Професор Г.А. Філіпова відповіла на запитання і показала гостям, відвідавши разом з ними розділ «Вступникам» офіційного вебсайту університету, як знайти у цьому розділі відповіді практично на всі їхні запитання.
Гості також поставили багато запитань під час зустрічі у чаті та отримали на них відповіді деканів і відповідального секретаря.
І як завжди, як це буває тоді, коли зустріч завершено, а розходитись не хочеться, дехто з гостей продовжував спілкування з університетом і телефонні дзвінки до Приймальної комісії не вщухали ще понад годину.