ЛІТО – ТВОРЧА ПОРА
Цього літа доцент кафедри комп’ютерної, інженерної графіки та дизайну Микола Лампека взяв участь у двох міжнародних скульптурних симпозіумах.
Першим став 30-й (ювілейний!) Міжнародний симпозіум дерев’яної скульптори, який проходив з 8 по 16 червня 2024 року в містечку Сюр Ен у Швейцарії. Своє бачення теми цього симпозіуму — «Міст» — продемонстрували 19 скульпторів, відібраних організаторами з різних країн (Австрія, Німеччина, Швейцарія, США, Іран, Іспанія, Аргентина, Бельгія, Україна).
В основу своєї композиції Микола Лампека заклав трактування сімейних цінностей, які в наш екзистенційний час мають непересічне значення. Скульптурне зображення чоловіка і жінки, які взялись за руки і підтримують нащадка роду – дівчинку з птахом, який символізує дух і традиції нашого народу, нагадує міст, який здіймається над прірвою бездуховності.
Роботу було встановлено на скульптурній алеї біля кемпінгу, де проходив симпозіум, вона отримала високу оцінку глядацького журі.
Другий, 32-й Міжнародний симпозіум кам’яної скульптури, проходив у містечку Мене на півдні Франції (провінція Канталь) – у краю згаслих вулканів з 8 по 19 липня 2024 року.
П’ять скульпторів — з Франції (2), Оману, Англії та України інтерпретували тему «Гра» на власний манер. Микола Лампека взяв за основу всесвітньо відомий живописний автопортрет Ребрандта з Саскією на колінах і втілив у камені лише частину композиції, а саме Рембрандта без Саскії. Тож, приймаючи умови гри, кожна жінка має змогу присісти на коліна великого живописця і відчути себе його Музою. Робота так і називається — «Відчуй себе Саскією».
Потрібно відзначити, що Микола Лампека не вперше на симпозіумі у Мене. У 2018 році він вже отримував Приз глядацьких симпатій за скульптуру «Братерство». Тож і цьогоріч глядацьке журі віддало йому перше місце, про що було зроблено відповідний запис в Дипломі учасника симпозіуму.
Окрім створення основної скульптури умовами симпозіуму було передбачено виготовлення додаткових невеличких скульптур для традиційного розіграшу їх у лотерею серед глядачів (так звана Томвоla). Микола Лампека втілив у камені образи «Сова» і «Кіт». Вони швидко знайшли нових власників під час розіграшу. Адже для жителів м. Мене прикрашати екстер’єри своїх помешкань стало доброю традицією. Так, в одному з садів приватного будинку біля мерії, знаходиться робота Миколи Лампеки «Трипільська Венера», створена ним для Томболи у 2018 році.
Монументальні скульптурні роботи Миколи Лампеки можна знайти окрім Франції у Казахстані, Туреччині, Швейцарії, Польщі та на Кіпрі. В Україні він був учасником симпозіумів у Буковелі, Ізках, Пущі-Водиці, Миколаєві Дністровському.
Кафедра комп’ютерної, інженерної графіки та дизайну вітає колегу з перемогою і бажає подальших мистецьких успіхів та творчої наснаги!