Національний транспортний університет в проєкті Erasmus+ KA220-HED – Партнерство у сфері вищої освіти
Координаційна зустріч партнерів проєкту Erasmus+ KA220-HED Transformational Learning Network for Resilience – Enabling Ukrainian higher education to ensure a sustainable and robust reconstruction of (post-war) Ukraine.
Проєкт Erasmus+ KA220-HED Transformational Learning Network for Resilience (“Мережа трансформаційного навчання для забезпечення стійкості – надання можливості українській вищій освіті забезпечити сталу та надійну реконструкцію (післявоєнної) України”) членом консорціуму якого є Національний транспортний університет – переможець конкурсного відбору 2023 року проєктів Erasmus+ KA220-HED – Партнерство у сфері вищої освіти.
Проєкти співпраці у сфері вищої освіти (KA220-HED) спрямовані на сприяння підвищенню якості та актуальності діяльності організацій, розвитку та зміцненню партнерських мереж, підвищенню здатності партнерів працювати разом на транснаціональному рівні, сприяючи інтернаціоналізації власної діяльності шляхом обміну або розвитку нових практик і методів, а також обміну і порівнянню ідей.
Основною метою проєкту є допомога українській вищій освіті забезпечити стійку і надійну реконструкцію України після війни та посилення соціальної і політичної лідерської ролі українських університетів задля підтримки стійкої трансформації України.
Проєкт має на меті створення трансдисциплінарної навчальної мережі, до якої увійдуть науковці, студенти та практики з України, Чехії, Польщі, Литви та Німеччини.
Тривалість проєкту: 2 роки (01.10.2023-30.09.2025).
Консорциум проєкту:
- Університет сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина). – координатор;
- Жешувський технічний університет ім. Ігнасія Лукашевича (Польща),
- Технічний університет Лібереця (Чеська Республіка),
- Вільнюський технічний університет ім. Гедиміна (Литва),
- Національний лісотехнічний університет України (Україна),
- Національний транспортний університет (Україна),
- Державний університет «Житомирська політехніка» (Україна),
- Харківський національний автомобільно-дорожній університет (Україна),
- Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова (Україна),
- Одеський державний екологічний університет (Україна),
- Приазовський державний технічний університет (Україна).
Асоційовані члени консорціуму:
- Професійна асоціація екологів України (Україна),
- Державне підприємство «Державний науково-дослідний дорожній інститут імені М.П. Шульгіна» (Україна),
- ДП «Державний науково-дослідний інститут автомобільного транспорту» (Україна),
- Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства (Україна),
- Природний заповідник «Розточчя» (Україна),
- ГО «ФорестКом» (Україна),
- Інститут агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук (Україна),
- Інститут прісноводної екології та внутрішнього рибальства імені Лейбніца (Німеччина),
- Український науково-дослідний інститут екологічних проблем (Україна),
- ГО «Екологічна безпека регіонів України» (Україна),
- Нижньодністровський національний природний парк (Україна),
- Карпатський біосферний заповідник (Україна),
- Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник (Україна),
- Національний природний парк «Голосіївський».
Створена трансдисциплінарна освітня мережа сприятиме інноваційним підходам у викладанні та проведені прикладних досліджень, а також буде підтримуватиме українські виші на шляху до сталого управління. Крім того, здобувачі освіти отримають можливість діяти як агенти змін задля сталого розвитку з урахуванням ризиків сьогодення.
У рамках проєкту учасниками планується розробка та реалізація інноваційних освітніх програм та заходів, спрямованих на розвиток сталого мислення та навичок у здобувачів освіти, викладачів та інших зацікавлених сторін.
В період з 4 по 8 грудня 2023 року Університетом сталого розвитку Еберсвальде (м. Еберсвальде, Німеччина) проведено стартовий семінар та організовано тренінговий табір для партнерів проєкту.
Під час тренінгів та семінарів були сформовані першочергові завдання та обговорені такі ключові теми проєкту:
- Створення мережі: розробка та впровадження ефективних мережевих структур для співпраці університетів-партнерів. Така мережа буде сприяти обміну знаннями, ресурсами та найкращими практиками.
- Сталий менеджмент та навчання: розробка та впровадження сталих підходів у менеджменті та навчальних програмах, з урахуванням європейського досвіду та стандартів.
- Потреби та запити секторів: аналіз потреб різних секторів, включно з промисловістю, державним управлінням та суспільством, у контексті сталого розвитку та відновлення після війни.
- Сталі громади: розробка стратегій та підходів для підтримки створення та розвитку сталих громад, які зможуть адаптуватися та процвітати в умовах зміни клімату та соціально-економічних викликів.
Крім того, для учасників зустрічі були представлені найкращі практичні напрацювання європейських університетів та проєктів, які вони реалізують у сфері сталого розвитку.
Подальшої плідної роботи всім учасникам проєкту!