Відбулась II Міжнародна наукова конференція “Intelligent Transport Systems: Ecology, Safety, Quality, Comfort”
26-27 листопада 2024 року в Національному транспортному університеті, у співпраці з Міністерством освіти і науки України, проведена друга Міжнародна конференція “Intelligent Transport Systems: Ecology, Safety, Quality, Comfort”, організатором якої є факультет транспортних та інформаційних технологій.
Пленарне засідання відкрили гості конференції: Григорій МОЗОЛЕВИЧ – Генеральний директор департаменту розвитку науки Міністерства освіти і науки України та Артем БЕЗУГЛИЙ – директор Державного підприємства «Національний інститут розвитку інфраструктури».
Також, з привітальним словом до учасників виступило керівництво університету: Ректор – Олександр ГРИЩУК, Проректор з наукової роботи – Олена СЛАВІНСЬКА та Декан факультету транспорту та інформаційних технологій – Віктор ДАНЧУК.
Ключові спікери пленарної секції – провідні європейські та українські науковці і представники бізнесу. Їх доповіді були присвячені сучасним тенденціям та розвитку інтелектуальних транспортних систем. Перелік спікерів і тематика доповідей представлені на сайті конференції https://www.itsesqc.ntu.edu.ua. Доповіді були вкрай актуальними, цікавими і наповненими сучасними ідеями та реалізаціями.
Враховуючи великий інтерес з боку науковців України та світу, виявлений під час проведення конференції, та з метою максимальної популяризації результатів роботи конференції серед широкої аудиторії, Оргкомітет вирішив найближчим часом додати відеозаписи цих доповідей на YouTube для загального перегляду.
Участь спікерів такого рівня, що були представлені на пленарному засіданні Міжнародної конференції ITS ESQC, є великою честю та визнанням не лише для НТУ, але й взагалі для всього українського наукового середовища.
Під час другого дня конференції, 27 листопада, було проведено п’ять паралельних секцій. На них заслуховувались доповіді, за матеріалами, наданими учасниками. До оргкомітету конференції було подано 120 робіт, з них 80 пройшли оцінку і були представлені для публікації в Springer Lecture Notes in Networks and Systems. Видання цієї серії індексуються у Scopus base. Заявки на участь були отримані від 44 університетів з понад 10 країн світу (Україна, Польща, Велика Британія, Італія, Іспанія, Литва, Казахстан, Грузія, Бразилія, Філіппіни та інш.).
Проведення секцій набуло неабиякого резонансу. В середньому кількість слухачів кожної секції складала 30-40 осіб, отже більше 150 науковців і гостей заслухали доповіді.
Цікавим фактом було приєднання групи італійських студентів римського університету University of Rome ‘La Sapienza’ до заслуховування доповідей однієї з секції. Їх участь була організована модератором даної секції Sevket Oguz Kagan Capkin, PhD, науковий співробітник University of Rome ‘La Sapienza’
Особливої уваги звертає на себе прекрасна робота модераторів секцій. Кожна секція мала зовнішнього модератора (представників з Італії, Польщі, Молдови) та внутрішнього модератора з України. Додатково їм допомагали модератори від НТУ.
Всі колеги прекрасно спрацювались, отримали новий, позитивний досвід комунікації між собою і приємної дискусії з учасниками, що презентували свої роботи.
Слід зазначити, що на цьому робота оргкомітету конференції не закінчується – триває обробка робіт, формування збірника і співпраця з редакцією Springer та учасниками конференції.
Триматимемо в курсі подій!