Заключна координаційна зустріч в рамках проекту TEMPUS FKTBUM «Підтримка трикутника знань в Білорусі, Україні та Молдови» Національний транспортний університет (м. Київ), Ужгородський національний університет
В рамках виконання проекту TEMPUS «Підтримка трикутника знань в Білорусі, Україні та Молдові (FKTBUM)», що фінансується за кошти Європейської комісії, 16.10.2016 – 19.10.2016 в Національному транспортному університеті відбулась заключна координаційна зустріч партнерів-виконавців, метою якої є презентація розроблених цільових специфікацій у сферах вищої освіти, науково-дослідної та інноваційної діяльності країнами-виконавцями та обговорення перебігу контролю якості й моніторингу результатів виконання проекту
Метою виконання проекту «Підтримка трикутника знань в Білорусі, Україні та Молдові (FKTBUM)» є: формування системи знань у керівників вищих навчальних закладів Білорусі, Молдови і України щодо сучасних підходів до організації і менеджменту «трикутника знань»; розробка заходів з підготовки довгострокового використання результатів проекту та підтримки «трикутника знань» Білорусі, Молдови і України; ініціація національних процесів зі створення правової бази, яка буде сприяти прискоренню процесу інтеграції вищої освіти, досліджень і інновацій в Білорусі, Молдові та Україні.
Координація проекту здійснюється Падерборнським університетом (Німеччина). Реалізація – університетами, освітніми установами та науковими організаціями країн-партнерів з Мінська та Гомеля в Білорусі; Кишинева, Бельци в Молдові; Києва (Національний транспортний університет, Міністерство освіти і науки України, Спілка ректорів України), Ужгорода (Ужгородський національний університет) та Національного Східно-Українського університету ім. В.Даля в Україні. Підтримка, у свою чергу, забезпечується європейськими університетами зі Словаччини та Латвії.
За час виконання проекту на базі університетів ЄС–партнерів були проведені семінари, workshops, стажування представників робочих груп країн-виконавців проекту, розробленні та опубліковані внутрішні специфікації, направлених на визначення основних кадрових, організаційних, правових і фінансових проблем та шляхів їх подолання щодо ефективної інтеграції освіти, інновацій та досліджень в Білорусі, Україні і Молдові. Зокрема, за результатами проведених досліджень опублікована монографія «Аналіз рамкових умов діяльності і взаємодії елементів трикутника знань в України». Організовано та проведено низку міжнародних і національних науково-технічних конференцій; проведений «Круглий стіл» (семінар) щодо проблем інтеграції освіти, інновацій та досліджень за широкою участю ВНЗ та підприємств України, а також представників МОН та Верховної Ради України. Поточна інформація щодо виконання проекту відображається в актуальному режимі на сайті, розробленому НТУ.
В рамках виконання проекту 16.10.2016 – 19.10.2016 в Національному транспортному університеті відбулась заключна координаційна зустріч партнерів-виконавців проекту, метою якої є презентація звітів щодо розроблених цільових специфікацій у сферах вищої освіти, науково-дослідної та інноваційної діяльності країнами-виконавцями, а також обговорюватимуться дорожні карти та заходи для кожної робочої групи з впровадження цільових специфікацій на 2016-2017 р.р., перебіг контролю якості й моніторингу результатів виконання проекту.
Координатами також заплановано провести низку заходів щодо розповсюдження результатів проекту на базі Ужгородського національного університету (20.10.2016 – 22.10.2016).