Завершення виконання завдань гранту Advanced Study Institutes (ASI) «Capacity Building for a New Generation of Scientists in Energy Security and Climate Neutrality» в рамках виконання грантової програми NATO «Science for Peace and Security Programme»
З 8 по 16 жовтня 2024 року завідувачка кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища, д.т.н., професор Вікторія Хрутьба та аспірант кафедри Іван Пацев взяли участь у воркшопі в Advanced Study Institutes (ASI) на тему «Capacity Building for a New Generation of Scientists in Energy Security and Climate Neutrality» за технічним завданням в рамках виконання грантової програми NATO «Science for Peace and Security Programme» (НАТО «Наука для миру та безпеки») спільно з Budapest University of Technology and Economics (BME, Hungary) (Scientific Association for Mechanical Engineering). Воркшоп організовано спільно з командою кафедри автоматизації електротехнічних та механотронних комплексів та представниками кафедри геоінженеії КПІ ім. Ігоря Сікорського Інституту енергозбереження та енергоменеджменту.
Основна мета ASI – обмін досвідом заради консолідації молодих вчених для вирішення проблем енергетичної безпеки та кліматичної нейтральності на глобальному та регіональному рівнях. Учасники змогли об’єднати та представити в рамках цього заходу збірну команду науковців-лекторів від України, які репрезентували передові науково-методичні матеріали кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Національного транспортного університету, кафедри екології та природоохоронних технологій Державного університету «Житомирська політехніка», Української Водневої Ради, а також партнерів із Європейської співдружності від Technical University of Kosice (Slovakia), Institute of Aviation (Warsaw, Poland), Vilnius Gediminas Technical University (Lithuania). У рамках цього заходу було репрезентовано низку навчальних курсів від 49 запрошених основних доповідачів із НАТО та країн-партнерів НАТО, які ділилися передовим досвідом з питань, що стосуються НАТО, у тому числі молоді вчені з відповідним досвідом у темі запропонованих курсів у 6 секціях.
Мультирегіональне представництво в ASI свідчить про згуртованість глобального суспільства навколо проблем енергетичної безпеки та кліматичної нейтральності, що пріоритетно підтримує НАТО. Передові лекції-презентації, конструктивні дискусії надзвичайно збагатили усіх учасників неоціненним досвідом, яким ділилися представники різних країн. Унікальною була лекція представника Єврокомісії Lea Sophie Vink, Head of Human Performance Austro Control (Vienna), Deputy Chairwoman European Commission Expert Group on the Human Dimension in Aviation.
Цей захід став черговим кроком до зміцнення міжнародної співпраці між науковцями та практиками в галузі енергоефективності, енергетичної безпеки, декарбонізації і технологій досягнення кліматичної нейтральності у контексті Доктрини сталого розвитку. Також він став платформою для майбутніх спільних проєктів і грантових програм, що було обговорено з учасниками під час комунікативних зустрічей.